Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

17 Вересня 2020

Тепер школи у червоній зоні можна не закривати – рішення уряду

Тепер рішення про закриття шкіл та дитячих садків у червоній карантинній зоні ухвалюватимуть спільно з місцевою владою.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні 16 вересня, повідомляють на сайті уряду.

Рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях з “червоним” рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде ухвалюватися лише спільно Державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

В адміністративних одиницях з “помаранчевим”, “жовтим” та “зеленим” рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів”, – йдеться у повідомленні.

Також змінився порядок встановлення червоної зони. Тепер його встановлюватимуть за спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС у разі:

  • завантаженості більше 75 відсотків ліжок у закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів підряд;
  • або перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 (випадків на 100 тисяч населення за 14 днів) більше ніж у 5 разів.

В уряді додають, що це може бути одномоментне закриття всіх сфер бізнесу або поступове обмеження певних сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Нагадаємо, раніше червону епідеміологічну зону в регіонах встановлювали рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. З такими рішення були незгодні в деяких регіонах. Так, школи не закривали на Тернопільщині, а також вирішили відкрити в Івано-Франківську.

На Тернопільщині поліція почала штрафувати директорів, які відрили школи в червоній зоні. Водночас, МОН пригрозило таким директорам штрафами та ув’язненням.

Актуальний поділ регіонів на зони можна переглянути тут.

Фото: автор – halfpoint, Depositphotos


Обговорення