Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

2 Листопада 2017

Україна та Болгарія підпишуть документ для закріплення співпраці щодо мовної статті

Болгарія готова співпрацювати та сприяти вивченню болгарської мови в Україні.

Про це заявив міністр освіти і науки Болгарії Красімір Валчев під час зустрічі з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, передає прес-служба МОН.

Зокрема, сторони домовились, що Болгарія долучатиметься до роботи над підготовкою підручників, програм та підвищення кваліфікації вчителів, які працюють у школах з болгарською мовою викладання.

Повідомляється, що документ про відповідну співпрацю буде підписано найближчим часом у Болгарії.

Нагадаємо, 28 вересня Міністерство закордонних справ України спрямувало закон “Про освіту” на експертизу до Венеціанської комісії. А 12 жовтня ПАРЄ ухвалила в своїй резолюції майже всі поправки угорців та румунів.

У МОН зазначили, що ця резолюція має рекомендаційний характер, та повідомили, що висновок Венеціанської комісії з’явиться не раніше кінця 2017 року. Після цього Україна та Польща домовились про імплементацію мовної статті.

Також у Міносвіти розробили проект базового навчального плану, в якому прописали кількість годин для вивчення мов національних меншин у початкових класах. Також повідомлялось, що Міносвіти планує поступово збільшувати відсоток викладання українською в школах національних меншин так, щоб у старших класах 60% предметів викладали державною мовою.

Повний текст мовної статті є тут.

Фото: pixabay.com


Обговорення