7 769
0
“Військовий метод”, “Боротьба з тривожністю” та “Змусьте себе не спати” – ось три методи, що допоможуть заснути.
Про це йдеться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Для людей різного віку рекомендована тривалість сну відрізняється: новонароджені мають спати 14–17 годин на добу, немовлята – 12–16, малюки – 11–14, діти дошкільного віку – 10–13 годин, діти шкільного віку – 9–12, підлітки – 8–10 годин, дорослі від 18 років – понад 7 годин.
За словами експертів Центру громадського здоров’я, якщо людина регулярно спатиме менше семи годин на добу, то матиме підвищений ризик розвитку хронічних захворювань: діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, гіпертонії, ожиріння, аутоімунних захворювань, психічних розладів.
“Звісно, в умовах війни важко організувати здоровий сон, оскільки для цього може не бути безпечної ситуації, умов у приміщенні, можливості через волонтерську зайнятість, військову службу тощо. Проте щоразу, коли у вас є можливість спати, скористайтеся нею!Тривожність та стрес не дають заснути. Якщо ви, готуючись до сну, прокручуєте в думках різні ситуації, ваш мозок не відпочиває, а отже – заснути буде складніше”, – пояснюють у центрі.
Там радять спробувати три методи, щоби заснути.
Військовий метод
Боротьба з тривожністю
Змусьте себе не спати
Якщо переконувати себе в тому, що ви не хочете спати й вам важливо залишатися у свідомості, ваш організм неодмінно “надсилатиме заклики” до сну. Цей феномен називають парадоксальними намірами.
Важливо: У Центрі громадського здоров’я попереджають, що ці поради допоможуть з меншою ефективністю, якщо ви маєте діагностовані безсоння або психічні розлади. Тоді треба проконсультуватися з лікарем.
Нагадаємо, ГО “Смарт освіта” і сайт “Нова українська школа” проводять пізнавальні онлайн-зустрічі для учнів. Для участі заповніть анкети для дітей або вчителів (інших дорослих, які хочуть чимось поділитися з дітьми).
Також дивіться:
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – stockasso, Depositphotos
Публікація підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не збігатися з думкою автора.
Обговорення