1 712
0
Упродовж 2021–2022 навчального року до Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло 157 звернень про порушення освітянами мовного законодавства в освітніх закладах: у дитсадках, школах і університетах.
Про це на своїй фейсбук-сторінці пише мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
Як повідомляє “УП.Життя”, омбудсмену повідомляли про факти двомовності та використання недержавної мови під час освітнього процесу. За його даними, найчастіше мовний закон порушували у Києві (31 скарга), на Одещині (17) та на Харківщині (14).
Кремінь нагадав, що нині в Україні діють санкції за порушення мовного закону в освітніх закладах.
“Сьогодні освіта як фундамент творення особистості відіграє важливу роль у зміцненні статусу української мови як державної. Тому нагадуємо, що відповідно до змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення з 16 липня 2022 року, за порушення мовного закону Уповноважений може накладати штраф, зокрема й на тих директорів шкіл, ректорів, науково-педагогічних і педагогічних працівників, які свідомо ігноруватимуть мовне законодавство“, – наголошує мовний омбудсмен.
Згідно з законом, розмір штрафу складатиме від 3 400 до 8 500 гривень, якщо порушення зафіксували вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф у розмірі від 8 500 до 11 900 гривень.
Так, омбудсмен закликав освітян пам’ятати, що відповідно до 21 статті закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”:
Нагадаємо, у школах Києва більше не вивчатимуть російську мову та не викладатимуть нею. Також на Львівщині більше не буде класів із російською мовою навчання. З 1 вересня в школах Миколаєва заборонять вивчати російську мову. А ще у житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову.
До того ж з’явився чат-бот, який розповідає, як російські митці ставилися до України.
23 рази російські автори вивчаються в українській програмі з 5 до 11 класу.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – SIphotography, Depositphotos
Обговорення