38 798
0
ДСНС пропонує алгоритм дій для вчителів, якщо під час уроків вмикається сигнал повітряної тривоги, передає МОН.
У закладах освіти мають бути створені відповідні умови щодо укриттів. Також необхідно підготувати всіх учасників освітнього процесу, а саме:
У разі сигналу повітряної тривоги вчителі чи відповідальні особи мають організувати й супроводжувати переміщення учасників освітнього процесу. Після завершення небезпеки та оголошення скасування сигналу ці ж люди мають організувати повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів. До того ж варто перевірити наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.
Під час сигналу повітряної тривоги:
Нагадаємо, в ОП відповіли, за який час мають дістатися до укриття учні й учителі, якщо його немає в школі.
Харків почне навчальний рік дистанційно. У Києві, Житомирі, Хмельницькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській, Одеській і Чернівецькій областях готують укриття, проте деякі школи почнуть навчання онлайн.
Також у ДСНС повідомили, що станом на 5 липня в держави було розуміння, де під час повітряних тривог укриватимуться приблизно 30% дітей і працівників шкіл.
Окрім того, лише 11% закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту, тому основна частина учасників освітнього процесу ховатимуться в найпростіших укриттях. До початку офлайн-навчання готові лише 23% освітніх закладів.
Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що рішення про очне чи дистанційне навчання в школах залежатиме від місцевої влади.
Також він сказав, що якщо в укриттях бракуватиме місця, школярі можуть навчатися в кілька змін. Окрім того, за його словами, для учнів, батьки яких не пускатимуть їх у школу, будуть створювати окремі дистанційні класи.
Освітній омбудсмен повідомив, що навіть у разі очного навчання керівник школи може дозволити вчителям працювати з-за кордону.
Читайте також про те, як львівська школа готує укриття.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: МОН
Обговорення