Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

16 Серпня 2022

Орієнтовно 40% закладів освіти готові до навчального року – МВС

Як повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, згідно з показниками безпеки, до нового року готові близько 40% освітніх установ на підконтрольній Україні території, передає Суспільне.

Павліченко також розповіла, що станом на середину серпня вдалося оглянути понад 21 тисячу закладів освіти. Це – 80% від всієї кількості навчальних закладів на підконтрольній Україні території.

“За показниками безпеки, до нового освітнього року готові близько 40% установ. Але органи місцевого самоврядування будуть самостійно ухвалювати рішення про відновлення навчального процесу”, — сказала Павліченко на брифінгу.

За її словами, для перевірки місцева влада створює спеціальні комісії за участі рятувальників, які перевіряють заклади освіти, формують рекомендації щодо можливості початку навчання в офлайн-форматі та ухвалюють рішення щодо формату роботи освітнього закладу.

Нагадаємо, у Запорізькій області школи навчатимуться дистанційно. Харків та Миколаїв також почнуть навчальний рік дистанційно.

У КиєвіЖитомиріЛуцькуХмельницькійЛьвівськійІвано-ФранківськійТернопільськійЧеркаськійОдеськійЧернівецькійКіровоградській, Чернігівській і Полтавській областях готують укриття, проте деякі школи почнуть навчання онлайн. У закарпатських закладах освіти хочуть використовувати сталеві укриття.

Також міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що станом на 1 серпня до офлайн-навчання підготовлені 30% шкіл.

Окрім того, лише 11% закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту, тому основна частина учасників освітнього процесу ховатимуться в найпростіших укриттях.

Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що рішення про очне чи дистанційне навчання в школах залежатиме від місцевої влади.

Також він сказав, що якщо в укриттях бракуватиме місця, школярі можуть навчатися в кілька змін. Окрім того, за його словами, для учнів, батьки яких не пускатимуть їх у школу, будуть створювати окремі дистанційні класи.

Також МОН збирає заявки на забезпечення шкіл роутерами та іншою технікою для проведення інтернету в укриттях.

Освітній омбудсмен повідомив, що навіть у разі очного навчання керівник школи може дозволити вчителям працювати з-за кордону.

Читайте також:

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: Медіацентр Україна


Обговорення