47 623
0
Навчальний рік 2022/2023 розпочнеться 1 вересня та зможе тривати більше або менш як 175 днів, оскільки внесені зміни до законодавства.
Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, передає пресслужба МОН.
“Відповідно до постанови КМУ “Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні”, освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня у День знань і триватиме до 30 червня 2023 року”, – сказав Шкарлет.
Також педагогічна рада кожного закладу освіти визначатиме тривалість та структуру навчального року, тобто тривалість:
Окрім того, форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації у населеному пункті.
“Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті та визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій. Рішення ухвалюються за участю батьків учнів. Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік, або перевести дитину на екстернатну чи сімейну форму навчання.
Для учнів, батьки яких оберуть онлайн-навчання, у закладі освіти можуть організовуватись окремі класи з дистанційною формою організації освітнього процесу. Жодна дитина не буде поза освітнім процесом”, – запевнив очільник МОН.
Нагадаємо, орієнтовно 40% закладів освіти готові до навчального року.
У Запорізькій області школи навчатимуться дистанційно. Харків та Миколаїв також почнуть навчальний рік дистанційно.
У Києві, Житомирі, Луцьку, Хмельницькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській, Одеській, Чернівецькій, Кіровоградській, Чернігівській і Полтавській областях готують укриття, проте деякі школи почнуть навчання онлайн. У закарпатських закладах освіти хочуть використовувати сталеві укриття.
Також міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що станом на 1 серпня до офлайн-навчання підготовлені 30% шкіл.
Окрім того, лише 11% закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту, тому основна частина учасників освітнього процесу ховатимуться в найпростіших укриттях.
Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що рішення про очне чи дистанційне навчання в школах залежатиме від місцевої влади.
Також він сказав, що якщо в укриттях бракуватиме місця, школярі можуть навчатися в кілька змін. Окрім того, за його словами, для учнів, батьки яких не пускатимуть їх у школу, будуть створювати окремі дистанційні класи.
Також МОН збирає заявки на забезпечення шкіл роутерами та іншою технікою для проведення інтернету в укриттях.
Освітній омбудсмен повідомив, що навіть у разі очного навчання керівник школи може дозволити вчителям працювати з-за кордону.
Читайте також:
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – denisismagilov, Depositphotos
Обговорення