Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

18 Серпня 2022

Уряд хоче запустити змішану форму навчання

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд готується запускати змішану форму навчання в українських школах.

Про це він повідомив на селекторній нараді з керівниками областей, передає Урядовий портал.

З 1 вересня ми маємо запустити змішану форму навчання. Щоб учні й студенти, які хочуть вчитися очно в школах і вишах, отримали таку можливість. І щоби батьки й діти, які переживають за свою безпеку, отримали можливість здобувати якісну освіту онлайн”, – сказав Шмигаль.

За його словами, все більше батьків підтримують очне навчання дітей. Він переконаний, що це зокрема через підготовку закладів освіти, облаштування сховищ та підвищення рівня безпеки.

Прем’єр-міністр дав доручення МВС, ДСНС та обласним військовим адміністраціям забезпечити контроль за дотриманням вимог законодавства суб’єктами господарювання, на балансі яких перебувають укриття й захисні споруди.

Також МОН і ОВА мають до 29 серпня поінформувати уряд щодо обстеження закладів освіти на готовність фонду захисних споруд, що можуть використовуватися як укриття для учасників освітнього процесу.

Нагадаємо, орієнтовно 40% закладів освіти готові до навчального року. Міністерство внутрішніх справ закріпило рятувальника за кожним освітнім закладом.

У Запорізькій області школи навчатимуться дистанційно. Харків та Миколаїв також почнуть навчальний рік дистанційно.

У КиєвіЖитомиріЛуцькуХмельницькійЛьвівськійІвано-ФранківськійТернопільськійЧеркаськійОдеськійЧернівецькійКіровоградській, Чернігівській і Полтавській областях готують укриття, проте деякі школи почнуть навчання онлайн. У закарпатських закладах освіти хочуть використовувати сталеві укриття.

Також міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що станом на 1 серпня до офлайн-навчання підготовлені 30% шкіл.

Окрім того, лише 11% закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту, тому основна частина учасників освітнього процесу ховатимуться в найпростіших укриттях.

Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що рішення про очне чи дистанційне навчання в школах залежатиме від місцевої влади.

Також він сказав, що якщо в укриттях бракуватиме місця, школярі можуть навчатися в кілька змін. Окрім того, за його словами, для учнів, батьки яких не пускатимуть їх у школу, будуть створювати окремі дистанційні класи.

Також МОН збирає заявки на забезпечення шкіл роутерами та іншою технікою для проведення інтернету в укриттях.

Освітній омбудсмен повідомив, що навіть у разі очного навчання керівник школи може дозволити вчителям працювати з-за кордону.

Читайте також:

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: Урядовий портал


Обговорення